Google reklam ve seo

Google Reklamı ve Seo

 

Arama Motoru Pazarlaması dünyanın en etkili reklam metotlarından biridir, çünkü Arayana aradığını sunma imkânı sağlar.

Türkiye’de 25 milyon aktif internet kullanıcısı, her gün internete girenlerin %49’u arama motorlarını kullanıyor. Arama motoru kullananların %87’si buldukları sonuçlardan memnun.
(Kaynak: TÜİK, Google, MSN)

Yani: Tüketiciye göre “Google sağ kolumuz”

İnterneti kullananların %84 ü ilk olarak artama motorlarını kullanıyor. Arama motorlarını kullananların %62’si birinci sayfadaki sonuçlara tıklıyor. Arama motoru kullananların %36’sı en tepede yer alan firmaların alanında lider olduğunu düşünüyor %39 tarafsız, %25 karşı düşüncede.
(Kaynak: TÜİK, Google, MSN)

Site trafiğini arttırmak için, potansiyel müşterileri yakalamak için doğru seo ve doğru Google reklamı yapılmalıdır. Doğru yapılmış SEO Google da ilk sayfalarda ve üst sıralarda çıma sürecini hızlandırır. Hileli taktikler sitenizintamamen sonuçlardan çıkarılmasına yol açabilir.

İyi bir Google ve seo çalışması; web standartlarının, erişilebilirliliğin, kullanışlılığın, sağlam altyapının, içerik kalitesinin, benzersiz içeriğin, sayfa kod yapısının kusursuz olmasını gerektirir. Ayrıca, kampanya oluşturulurken; dil ve ülke seçimi, bütçe belirlenmesi, amacın ve hedefin belirlenmesi, yaratılacak etkinin tespiti, verilecek mesajların yaratılması da çok önemlidir. Doğru anahtar kelime, doğru reklam metni, daha yüksek tıklama oranı, daha düşük TBM, daha fazla tıklama demektir. Bu unsurların hepsi bir bütün olarak kabul edilmelidir, bu bütünü yaratmak ve yönetmek profesyonellik isteyen bir çalışmadır.

Google sizin ve markanızın en iyi dostudur, biz onu sizin için besleriz, dijital dünyanın en önemli unsurunun sizin yanınızda yer almasını sağlarız. İtibar yönetimi yaparız, reklam veririz, reklam alırız. Markanızı dijital dünyanda yalnız bırakmayız.

Graphicom Twitter Facebook