Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal Medya Reklamcılığı

 

Bizce; teknoloji araçtır, dijital pazarlama insanla alakalıdır. Değişen şey mecra değil, tüketicidir. Yeni tüketici pasif kalmak yerine, interaksiyonda olmak istiyor, dijital medya varsa sorun yok! Sosyal medya: Mass üzerinde yapılan deneyimsel pazarlamadır. Tüketici, katılıyor, deniyor, paylaşıyor.

 

Like –Follow –Check in = Engage (bağlanmak,tutunmak)

“ Bana bir şey anlatırsan unuturum, öğretirsen hatırlarım,yaptırırsan unutmam.”
– Benjamin Franklin

“Kral olan içerik değildir. Eğer sizi ıssız bir adaya yollayacak olsam ve yanınıza ya arkadaşlarınızı ya da filmlerinizi götürebileceğinizi söylesem; arkadaşlarınızı seçersiniz, eğer filmlerinizi seçerseniz size sosyopat deriz. Kral olan karşılıklı konuşmaktır. İçerik sadece üstüne konuşulacak bir şeydir.”

-Cory Doctorow

Sosyal medya için, deneyim habitatı diyebiliriz. Çünkü bu mecralarda insanlar deneyimlerini paylaşıyor ve yapılan araştırmalara göre İnsanların %14 ü reklama,%78 başkalarının yorumlarına inanıyor.

Kişilerin sosyal networku sayesinde, zevklerini, ilgi alanlarını biliyoruz ve arkaşlarına ulaşabiliyoruz, buda network efektin en önemli unsuru. Network efekte işler şu şekilde yürür;”arkadaşım bunu tercih etti bende ederim, o bu işleri bilir”.

Dünyada İnternet kullanıcı sayısı son 5 yılda 2’ye katlandı. İnternet kullanıcı sayısı 1 milyar 966 milyonu geçti. 2011 ilk 3 ayında bu rakamın 2 milyarı bulması öngörülüyor. Bu rakam 6,9 milyar olan dünya nüfusunun neredeyse 3’te birine denk düşüyor. Sosyal ağlarda yerinizi almanın tam vakti! Müşterilerinize unutamayacakları harika bir sosyal deneyim yaşatmak müşteri sadakatine katkı sağlar. Sosyal Medya Hizmetlerini; Hesap Yönetimi, Kriz Yönetimi, Seeding(Tohumlama), Applications

Advergame(oyun),Raporlama başlıkları altında topluyoruz ve markanızın sosyalleşmesini sağlıyoruz. İsteğiniz ne olursa olsun, Facebook Page, Facebook Pagetab, Facebook Application, Facebook Application Requests, Facebook Advertising, (Page Ad,External Ad), Facebook Social Channels(Wall posts, Invitations,Direct Message,Like), Sponsored Stories, Facebook Page Insights, Facebook Deals, Facebook Questions, Sosyal Medya Yönetimi, Digiproma size gerekli hizmeti vermek için teknik bilgi ve donanıma sahiptir.

Graphicom Twitter Facebook